Miloš Zeman znovu na Hrad

 

Sociálně demokratická diskusní platforma Zachraňme ČSSD podporuje kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta republiky.

Miloš Zeman dovedl sociální demokracii v 90. letech 20. století ze 7% strany až k nejsilnější politické straně. Vstoupil hlavním vchodem do Strakovy akademie a byl premiérem úspěšné jednobarevné vlády ČSSD. Nyní jsme v době, kdy dosluhující vedení sociální demokracie dokončilo svůj pochod opačným směrem a dovedlo stranu z pozice nejsilnější politické strany až k 7% debaklu. Za to odpovídají ti, kteří v uplynulých letech dělali politiku, kterou voliči ohodnotili jako politiku špatnou.

Chce-li být sociální demokracie opět silnou stranou, musí mít jasná politická stanoviska, která osloví voliče. Prezidentská volba je významným politickým aktem. Z prezidentských kandidátů má Miloš Zeman nejblíže k lidem, kteří dříve volili sociální demokracii. Chce-li tyto voliče sociální demokracie znovu získat, musí je oslovit otevřenou podporou Miloše Zemana jako prezidentského kandidáta.

Největšími polistopadovými politiky u nás jsou Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Z této trojice i v rámci všech současných prezidentských kandidátů byl a je tradičním sociálně demokratickým myšlenkám nejblíže Miloš Zeman. Je to bývalý předseda strany, který si zaslouží podporu sociální demokracie i jako omluvu za chyby bývalých vedení vůči němu. Je načase, aby sociální demokracie a Miloš Zeman opět kráčeli spolu.

 Vyzýváme proto současné i bývalé členy ČSSD, stejně jako současné i bývalé voliče ČSSD, aby podpořili Miloše Zemana v prezidentské volbě.